NCF Corporate News

Semi-finals on 11, 13, 16, 17 and 18 September 2021

September 6th, 2021

The following matches are scheduled but are dependent on the NSW Government lifting the lockdown on 10 September 2021 and permitting community sport.

Download: PDF.

Juniors

Match Date Competition Name Team 1 Team 2 Match Time Venue Name
Saturday 11/09/2021 12 Boys 1st Div Northern Storm Tornadoes Nambucca Strikers 10:10:00 am

Korora 1

 

Saturday 11/09/2021 12 Boys 1st Div Sawtell Scorpions CCUFC Pride 9:30:00 am

Toormina 4

 

Saturday 11/09/2021 12 Boys 2nd Div Sawtell Spirit Woolgoolga Dolphins 10:50:00 am

Toormina 4

 

Saturday 11/09/2021 12 Boys 2nd Div Scotts Head Sharks Northern Storm Hurricanes 10:30:00 am

Scotts Head 1

 

Saturday 11/09/2021 12 Girls 1st Div Northern Storm Cyclones Northern Storm Chasers 9:00:00 am

Korora 1

 

Saturday 11/09/2021 12 Girls 1st Div Sawtell Scorpions CCUFC Lionesses 10:20:00 am

Toormina 1

 

Saturday 11/09/2021 12 Girls 2nd Div Corindi Breakers Sawtell Spirit 9:30:00 am

Corindi 1

 

Saturday 11/09/2021 12 Girls 2nd Div Nambucca Strikers Red Woolgoolga Waves 10:30:00 am

Nambucca 1

 

Saturday 11/09/2021 13 Boys Woolgoolga Dolphins CCUFC Lions 9:30:00 am

CJMSP 1 (High St)

 

Saturday 11/09/2021 13 Boys Sawtell Scorpions Northern Storm Tornadoes 9:00:00 am

Toormina 1

 

Saturday 11/09/2021 14 Boys CCUFC Lions Bellingen Bats 9:30:00 am

McLean St 1

 

Saturday 11/09/2021 14 Boys Coffs Coast Tigers Sawtell Scorpions 10:00:00 am

Polwarth Drive 1

 

Saturday 11/09/2021 14 Girls Sawtell Scorpions CCUFC Lionesses 11:30:00 am

Toormina 1

 

Saturday 11/09/2021 14 Girls Bellingen Bats Woolgoolga Waves 11:00:00 am

Bellingen 1

 

Saturday 11/09/2021 15 Boys CCUFC Pride Northern Storm Tornadoes 10:50:00 am

McLean St 1

 

Saturday 11/09/2021 15 Boys Boambee Bombers Macksville Stingers 10:15:00 am

Ayrshire Park 1

 

Saturday 11/09/2021 16 Boys Woolgoolga Dolphins Sawtell Scorpions 10:50:00 am

CJMSP 1 (High St)

 

Saturday 11/09/2021 16 Boys Northern Storm Troopers Bellingen Bats 12:50:00 pm

Korora 1

 

Saturday 11/09/2021 16 Girls Northern Storm Chasers Sawtell Scorpions 11:20:00 am

Korora 1

 

Saturday 11/09/2021 16 Girls Bellingen Bats CCUFC Lionesses 9:30:00 am

Bellingen 1

 

Monday 13/09/2021 17 Boys Coffs Coast Tigers Bellingen Bats 6:00:00 pm

Polwarth Drive 1

 

Monday 13/09/2021 17 Boys Northern Storm Hurricanes Sawtell Scorpions 7:40:00 pm

Polwarth Drive 1

 

Saturday 11/09/2021 CL 12’s Yamba Breakers Maclean Bobcats 9:00:00 am

Yamba 1

 

Saturday 11/09/2021 CL 12’s Westlawn Tigers Majos FC 9:00:00 am

Barnier Park 1

 

Saturday 11/09/2021 CL 13’s Maclean Bobcats South Services Tsunami 10:00:00 am

Barry Watts Oval 1

 

Saturday 11/09/2021 CL 13’s South Services Hurricanes Majos FC 9:00:00 am

Rushforth Park 1

 

Saturday 11/09/2021 CL 14’s Yamba Breakers Grafton United City Slickers 10:15:00 am

Yamba 1

 

Saturday 11/09/2021 CL 14’s Westlawn Tigers Maclean Bobcats 10:15:00 am

Barnier Park 1

 

Monday 13/09/2021 CL 15’s Westlawn Tigers Coutts Crossing Cougars 6:00:00 pm

Barnier Park 1

 

Monday 13/09/2021 CL 15’s Yuraygir United FC Majos FC 6:00:00 pm

Rushforth Park 1

 

Monday 13/09/2021 CL 16’s Yamba Breakers Westlawn Panthers 6:00:00 pm

Yamba 1

 

Monday 13/09/2021 CL 16’s Westlawn Tigers Maclean White 7:30:00 pm

Barnier Park 1

 

Seniors

Match Date Competition Name Team 1 Team 2 Match Time Venue Name
Saturday 18/09/2021 CPL Mens First Coffs City United FC Port United FC 6:00:00 pm

McLean St 1

 

Saturday 18/09/2021 CPL Mens First Coffs Coast Tigers FC Boambee FC 3:00:00 pm

Polwarth Drive 1

 

Saturday 18/09/2021 CPL Mens Reserve Coffs City United FC Port United FC 4:00:00 pm

McLean St 1

 

Saturday 18/09/2021 CPL Mens Reserve Northern Storm FC Port Saints FC 1:00:00 pm

Polwarth Drive 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 2nd Div North Westlawn Jaguars Westlawn Tigers 3:00:00 pm

Barnier Park 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 2nd Div North Yuraygir United FC Coutts Crossing Cougars 3:00:00 pm

Wooli 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 2nd Div South Bellingen Bats CCUFC Lions 3:00:00 pm

Bellingen 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 2nd Div South Orara Valley Dingoes Nambucca Strikers 3:00:00 pm

Upper Orara 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 3rd Div North Yamba Breakers Yuraygir United FC 1:00:00 pm

Yamba 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 3rd Div North Westlawn Tigers Coutts Crossing Blue 1:00:00 pm

Barnier Park 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 3rd Div South Corindi Breakers Northern Storm Troopers 3:00:00 pm

Corindi 1

 

Saturday 18/09/2021 Mens 3rd Div South Bellingen Bats Macksville Stingers 1:00:00 pm

Bellingen 1

 

Thursday 16/09/2021 Mens Over 35’s 1st Div Sawtell Spirit Orara Valley Dingoes 6:30:00 pm

Sport & Leisure Park 1A

 

Friday 17/09/2021 Mens Over 35’s 1st Div Boambee B52 Bombers CCUFC Lions 7:55:00 pm

C.ex Coffs Int. Stadium 1

 

Thursday 16/09/2021 Mens Over 35’s 2nd Div Coffs Coast Tigers Northern Storm FC 6:30:00 pm

Sport & Leisure Park 1B

 

Friday 17/09/2021 Mens Over 35’s 2nd Div Bellingen Bats Nambucca Strikers 7:55:00 pm

C.ex Coffs Int. Stadium 2

 

Saturday 18/09/2021 Womens 1st Div Boambee Eagles Maclean Bobcats 3:00:00 pm

Ayrshire Park 1

 

Saturday 18/09/2021 Womens 1st Div Urunga Raiders Woolgoolga Wildcats 3:00:00 pm

Urunga 1

 

Saturday 18/09/2021 Womens 2nd Div North Yamba Breakers Westlawn Jaguars 3:00:00 pm

Yamba 1

 

Saturday 18/09/2021 Womens 2nd Div North Westlawn Tigers Grafton United Sirens 1:00:00 pm

Barnier Park 5

 

Saturday 18/09/2021 Womens 2nd Div South CCUFC Lionesses Sawtell Scorpions 1:30:00 pm

McLean St 1

 

Saturday 18/09/2021 Womens 2nd Div South Orara Valley Dingoes Boambee Eagles 1:00:00 pm

Upper Orara 1

 

Thursday 16/09/2021 Womens Over 30’s CCUFC Lionesses Woolgoolga Cougars 6:30:00 pm

Sport & Leisure Park 2A

 

Friday 17/09/2021 Womens Over 30’s Dorrigo Blackbutts Boambee Eagles 6:15:00 pm

C.ex Coffs Int. Stadium 2

 

ENDS

 

 

Related Topics:

More NewsMore >

More News

PlayFootball workshops to help club volunteers as part of 2022 club training opportunities
Northern NSW Football will host two PlayFootball workshops to help club… [more]
NNSWF hosts inaugural Marketing Masterclass for community clubs
Northern NSW Football hosted its inaugural Marketing Masterclass for community… [more]
Wheeler, van Egmond named in Matildas squad for AFC Women’s Asian Cup India 2022
Northern NSW Football products Clare Wheeler and Emily van Egmond have been… [more]

Around The Clubs

PlayFootball workshops to help club volunteers as part of 2022 club training opportunities
Northern NSW Football will host two PlayFootball workshops to help club… [more]
NNSWF hosts inaugural Marketing Masterclass for community clubs
Northern NSW Football hosted its inaugural Marketing Masterclass for community… [more]
Everything a parent needs to register their child through PlayFootball in 2022
NNSWF PlayFootball Support Co-Ordinator Jay Phouisangiem has offered some hints… [more]

Sponsors